Tarihçe

01 Salotti (Bindebir Mobilya A.Ş olarak da adlandırılmıştır) şirketi, 1948 yılında Adana’da (Akdeniz’e yakın) mevcut yöneticilerin dedesi İsmail Hakkı Bindebir tarafından kuruldu. İsmail Hakkı Bindebir, mobilya hakkında çok güçlü bir bilgi ve tutkuya sahipti, ve kendi şirketini kurma hayali vardı.

Ailesinin desteğiyle hayali gerçekleşti. 1984’te şirket yönetiminde yerini alan iki oğlunun -Abbas Bindebir ve Muzaffer Bindebir- desteğinin yanında, güçlü karakteri ve kararlılığı firmanın başarısı için önemli faktörlerdir.

1948 Mağaza Açılışı

1953 Fatura

Kalite

Profesyonellerden oluşan bir ekip, kalitenin daima kontrol altında olduğu anlamına gelir. Mühendisler, uzman teknisyenler, tasarımcılar, mimarlar ve pazarlama uzmanları, farklı 01 Salotti tesislerinde birlikte çalışırlar. Kalite kontrol personeli hayati öneme sahiptir – bu teknisyenler ve endüstri uzmanları her 01 Salotti ürününün ISO 9001: 2000 sertifikalı yönetim sistemimiz tarafından tanımlanan yüksek kalite standartlarını taşıyıp taşımadığını kontrol etmektedir.

Tasarım

Tarzı, mobilya tasarımımızın kalbine koyarız. Tasarım departmanımız, şirketin yaratıcı itici gücüdür: tamamen inovasyon ve tasarım kalitesine odaklanan bir birimdir. Burada pazar eğilimlerini analiz edip yeni materyalleri seçmekteyiz. Bu, gerçek bir fikir fabrikası olup, her yıl tasarımlar için 100 yeni öneriyi ortaya çıkarmaktadır. Sadece fikirler değil, stratejiler de çıkarmaktadır. Tasarım Bölümü, 01 Salotti stilini, üç farklı yaşam tarzından ilham alan ve 01 Salotti ürünlerinin tümünü kapsayan ürünleri pazarlamak için üç farklı yol oluşturdu: Geleneksel, Modern, Avangard.

Yenilik

70 yılı aşkın bir süredir radikal bir inovasyon sürecinin içindeyiz. Teknolojik yenilikler, mükemmel kalite standartlarını koruyarak zaman ve maliyetleri optimize etmemizi sağlamaktadır.
01 Salotti, yenilikleri pratiğe aşağıdakilerle dökmektedir:

  • Bitmiş ürün depolaması olmayan tam zamanında üretim
  • Tamamı otomasyonla yürütülen depolama ve dağıtım;
  • Esnek ve son derece modüler çözümler için en gelişmiş üretim tesisleri;
  • Tüm üretim zincirini izleyen, hem şirketin hem de müşterinin siparişleri sevkiyattan mağazaya teslimatına kadar izlemesini sağlayan yazılım sistemleri.

Koleksiyonlar